Mała firma a szkolenie BHP

…czyli te, które zaczynacie lub które są już tuż tuż…
Bineska

Mała firma a szkolenie BHP

Post autor: Bineska » 24 paź 2014 13:09

Witam serdecznie, moje pytanie brzmi, czy posiadając własną, małą firmę, w której zatrudniam 15 pracowników mogę sama przeprowadzić szkolenie z zakresu BHP czy muszę skorzystać z usług firmy? Nie posiadam uprawnień, ale gdybym mogła przeprowadzić takie szkolenie sama to po prostu bym je zdobyła, a jeśli nie to myślałam o szkoleniu online. Jak uważacie? Widziałam, że tutaj http://e-specjalistabhp.pl mają zarówno szkolenia dla pracodawców jak i pracowników administracyjno-biurowych. Wiem, że szkolenie online nie może być krótsze niż tradycyjne, ale załatwienie wszystkim spraw z dokumentami jest po prostu szybsze na czym mi bardzo zależy.

Vanessa123

Re: Mała firma a szkolenie BHP

Post autor: Vanessa123 » 24 paź 2014 17:01

Moim zdaniem szkolenie tradycyjne jest bezpieczniejsze.

Sunsin

Post autor: Sunsin » 27 paź 2014 18:05

Dokładnie. Szkolenia On-line to są przez pracowników odbierane jak zabawa, a nie jak szkolenie. Zresztą sporo szkoleń można przeprowadzać we własnym zakresie w sieci są praktycznie wszystkie potrzebne materiały dostępne za darmo więc można się nimi wspomagać. Pakiet bezpłatnych dokumentów dla służb BHP. Są to aktualne wersje zgodne ze wszystkimi normami i przepisami, dlatego nawet jak ktoś w firmie ma swoje dokumenty warto je zweryfikować i w razie jakiś wątpliwości wymienić. Kontrole PiP często się czepiają właśnie nieprawidłowości związanych z dokumentacją. A mandatów nikt płacić nie lubi.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2014 10:08 przez Sunsin, łącznie zmieniany 1 raz.

twojtyp
Kontakt:

Post autor: twojtyp » 28 paź 2014 08:47

Takie szkolenia online nie dają ci uprawnień do przeszkalania pracowników. Zatrudnij osobę, która się tym zajmuje na co dzień. Jeśli coś się stanie w firmie to będą kłopoty.

Awatar użytkownika
skyy

Post autor: skyy » 29 paź 2014 18:52

Lepsze szkolenie tradycyjne

Renia89
Kontakt:

Post autor: Renia89 » 13 lis 2014 09:27

też jestem takiego samego zdania co Ty :)

gosh

Post autor: gosh » 26 lis 2014 12:56

Lepiej kogoś zatrudnić.

Alken486

Post autor: Alken486 » 18 lut 2015 11:26

Generalnie możesz takie szkolenie wykonać samodzielnie, jednak musisz być gotowa na dodatkową biurokrację z tym związaną plus poświęcenie własnego czasu na samo przeprowadzenie szkolenia, który możesz wykorzystać w inny sposób. U nas w firmie staliśmy przed podobnym dylematem i ostatecznie zdecydowaliśmy się na zewnętrzną firmę: Szkolenia BHP - BHPEX Zielona Góra. Trzeba oczywiście zapłacić parę złotych, ale właściwie nic poza tym Cię nie interesuje. Pozostaje tylko zdecydować, czy wolisz poświęcić kilka złotych na szkolenie, czy swój cenny czas na przeprowadzenie go samodzielnie.

asap

Post autor: asap » 23 lut 2015 22:07

Jeśli to jest faktycznie mała firma, powiedzmy rodzinna, to spróbuj zachęcić kogoś z rodziny do przejścia przez odpowiednie kursy i studia, gdzie osoba zdobędzie szczegółowe doświadczenie na wysokim poziomie i będzie mogła wykonywać tę pracę nie tylko w Twojej firmie (na przykład być konsultantem BHP) i zarabiać na tym dla Twojej firmy:) Jest to o tyle wygodne, że szkolenia pracownicze z BHP nie są zwykle długotrwałe więc mogłoby to jeszcze generować zyski dla firmy, a zawsze miałabyś pewność, że Twoi pracownicy są odpowiednio przeszkoleni i pod doskonałą opieką.

wika

Post autor: wika » 21 mar 2015 17:46

Jeśli ci zależy na wysokiej jakości szkoleń BHP lepiej zatrudnij kogoś do tego. Samej raczej nie uda ci się przeprowadzić szkolenia z prawdziwego zdarzenia, do tego trzeba mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie,

ODPOWIEDZ

Wróć do „Raczkujące”