Audyt ochrony danych osobowych

… czyli te, które się udały i dobrze Wam idą.
qwerty

Audyt ochrony danych osobowych

Post autor: qwerty » 09 lut 2018 12:23

Wiele dobrze prosperujących interesów może mieć teraz problem ze względu na RODO - nową ustawę odnośnie ochrony danych osobowych. Warto jest zainwestować w profesjonalny audyt z tej dziedziny, a oferuje go między innymi firma forsafe.pl/dane-osobowe-ochrona. Nieprzestrzeganie nowych przepisów może skutkować nakładaniu wysokich kar oraz konsekwencjom karnym, dlatego tak ważne jest przygotowanie się do RODO. Wchodzi ono w życie za trochę ponad 3 miesiące, dlatego zostało niewiele czasu. Jeżeli więc w waszych biznesach przetwarzacie dane osobowe ( a zakładam, że w większości wypadków tak jest), radzę jak najszybciej zapoznać się z nowymi wymaganiami.

emanuela

Re: Audyt ochrony danych osobowych

Post autor: emanuela » 11 lut 2018 19:08

Dla mnie Dokumentacja i Rejestracja Zbiorów Danych w GIODO będzie zawsze ogromnym wyzwaniem. Ciężko nadążyć za ciągłymi zmianami w tym temacie. Z racji, że tematyka ochrona danych osobowych jest kluczowa dla mojej firmy, rozważam wsparcie w postaci zewnętrznych specjalistów.

mark4445c

Post autor: mark4445c » 15 lut 2018 07:05

Dane osobowe zawsze są bardzo ważne i nikt nie powinien nic z tym robić według mnie

Chylon

Post autor: Chylon » 25 lut 2018 17:40

Aby nie popełnić żadnego błędu związanego z przetwarzaniem danych, współpracuję z tajną kancelarią. Chronią oni wszelkie dane z naszej firmy, ale także przeprowadzili specjalistyczne szkolenie dla mnie, ale i pracowników. Przystosowanie się do audytu ochrony danych osobowych o którym wspomnieliście nie powinno być dla nas kłopotem. :)

Wiewiórka

Post autor: Wiewiórka » 18 lip 2018 10:51

Obecnie może się to naprawdę sprawdzić, patrząc na ustawę, jaka weszła jakieś czas temu w życie

malwinka69

Post autor: malwinka69 » 20 lip 2018 06:22

O stare dokumenty, archiwa, trzeba dobrze zadbać by nie dostały się w nieodpowiednie ręce. Jeśli mamy tego dużo można oddać je do firmy, która zajmuje się niszczeniem dokumentów. Słyszałam, że w Impulsie w Gorzowie oferują taką usługę. Nie korzystałam jeszcze, ale domowe archiwum rachunków z każdym rokiem wzrasta.

Miranda

Post autor: Miranda » 22 wrz 2018 13:49

No niestety, coraz czesciej nasze dane osobowe gdzies wyciekaja, czy sa po prostu sprzedawane roznym firmom, ktore potem z nich korzystaja. Ustawa o RODO ma sporo zmienic - czy tak bedzie - zobaczymy. Jedna ze zmian jest zmiana stanowiska - ABI na IOD. Kto musi zatrudnic takiego specjaliste? - mozna o tym poczytac np tutaj: https://ktmh.pl/obowiazek-powolania-ins ... d-i-kiedy/ To blog kancelarii prawniczej, wiec informacje sa na pewno aktualne oraz sprawdzone.

Awatar użytkownika
eladomonik

Post autor: eladomonik » 24 wrz 2018 11:18

Dzięki wielkie za wszystkie sprawdzone porady :) Z całą pewnością przydadzą mi się one :)
Milczenie wychodzi Ci naprawdę świetnie

Awatar użytkownika
mieszi

Post autor: mieszi » 24 wrz 2018 12:33

Ja bym popytał znajomych w tej materii. Myślę, że będą w stanie pomóc.
najważniejsze w życiu jest czerpanie korzyści z porażek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stojące pewnie na nogach”