Allego i własny sklep

Awatar użytkownika
werkam29
Kontakt:

Allego i własny sklep

Post autor: werkam29 » 08 wrz 2010 12:28

Wtajcie forumowiczki,

Sprzedaję odzież damską na allegro i przez sklep internetowy. Jednak główne źródło dochodu to allegro, ale tam koszty są bardzo wysokie i zjadają często połowę zysku. A z kolei w sklepie internetowym cisza. Czy to kwestia reklamy?? Na razie ograniczam koszty. Moze macie doświadczenia jaka jest najlepsza reklama, jak rozpromować sklep by wreszcie pożegnać Allegro i ich praktyki monopolistyczne. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

Awatar użytkownika
r0sie

Re: Allego i własny sklep

Post autor: r0sie » 08 wrz 2010 13:04

werkam29 pisze:Wtajcie forumowiczki,

Sprzedaję odzież damską na allegro i przez sklep internetowy. Jednak główne źródło dochodu to allegro, ale tam koszty są bardzo wysokie i zjadają często połowę zysku. A z kolei w sklepie internetowym cisza. Czy to kwestia reklamy?? Na razie ograniczam koszty. Moze macie doświadczenia jaka jest najlepsza reklama, jak rozpromować sklep by wreszcie pożegnać Allegro i ich praktyki monopolistyczne. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

A czy na Allegro masz sklep czy zwykłe konto? Opcja sklep to mniejsze opłaty za wystawianie aukcji jeśli masz ich dużo.
Ania

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 08 wrz 2010 13:08

Reklama, reklama, reklama :D

Zobacz sobie tutaj: viewtopic.php?f=55&t=584
Pozycjonujesz swój sklep?

Awatar użytkownika
werkam29
Kontakt:

Post autor: werkam29 » 08 wrz 2010 16:13

Pozycjonuję sama, nie zlecam tego innej firmie. Słowa kluczowe jednak są dosyć konkurencyjne i ciężko się przebić. Wypróbowałam adwords przez m-c rezultat nie był zadowalający. Środki na reklamę mam bardzo ograniczone, więc wszystko robię sama, nie zlecam żadnej firmie. Trochę to jednak syzyfowa praca, nie widzę rezultatów. Na allegro mam zwykłe konto. Zastanawiam się właśnie nad sklepem.
Jak pozycjonujecie sklepy, ja umieszczam wpisy w katalogach, linkuję na różnych stronach, blog, facebook?
Pracuję na etacie też i ciężko pogodzić jedno z drugim.

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 08 wrz 2010 23:23

werkam29 pisze: Na allegro mam zwykłe konto. Zastanawiam się właśnie nad sklepem.
Jeśli masz dużo aukcji to się opłaca, bo wykupuje sie miesięczny abonament i płaci się później dużo mniej za wystawienie aukcji.
Ania

Sunsin

Post autor: Sunsin » 12 kwie 2014 13:08

r0sie pisze:
werkam29 pisze: Na allegro mam zwykłe konto. Zastanawiam się właśnie nad sklepem.
Jeśli masz dużo aukcji to się opłaca, bo wykupuje sie miesięczny abonament i płaci się później dużo mniej za wystawienie aukcji.

No ja właśnie już dopinam zakładanie działalności i też chce się ukierunkować głownie na allegro więc Twoja wypowiedź o niższych opłatach jest dość ciekawa. W sumie przeczytałam też kilka wpisów odnośnie zakładania sklepu między innymi ten http://freshmail.pl/blog/wiedza-i-rapor ... ternetowy/ i też się waham czy w końcu się decydować czy póki co jeszcze nie. Najbardziej boję się tych wszystkich informatycznych zawirowań.

Awatar użytkownika
anniee

Post autor: anniee » 30 kwie 2014 14:52

A nie lepiej założyć całkiem własny sklep, bez pomocy allegro? np na wirtualne-sklepy.pl - masz wtedy swoją domenę i moim zdaniem to dużo lepszy pomysł ;)

sylwia4012

Post autor: sylwia4012 » 09 maja 2014 10:24

A spróbuj sprzedawać zamiast na allegro to na alegratka.pl/moda-damska. Moja bratowa tak teraz zaczęła i jej nieźle idzie. Jest bardziej zadowolona niż z allegro. Ale sama musisz podjąć decyzję. Zobaczysz co się będzie bardziej opłacało. Jeśli chodzi o sklep, to pozycjonowanie jest rzeczywiście niezwykle ważne. Firma nie bierze wcale aż tak dużo za tą usługę. Znajdź polecaną a sama sie przekonasz.

aldonaxx

Post autor: aldonaxx » 21 maja 2014 13:54

Tworząc swój sklep warto zainwestowac w prezentację Pockshot 360 dzięki której klient może lepiej zapoznac się z sprzedawanym produktem oglądając go z każdej strony. Powoduje to wzrost zainteresowania. A w swoim sklepie dzięki takiej prezentacji zobaczyłam wzrost sprzedaży.
polecam :thumbup:

Sanczeska

Post autor: Sanczeska » 17 wrz 2014 19:03

Moim zdaniem, własny sklep dużo bardziej się opłaca. Pomyśl tylko o tym, żeby to wszystko dobrze wyglądało. Może do możliwości płatnosci dodaj bezpieczny przelew, z tego co widziałam sporo osób chce w ten sposób teraz płacić a Ty pokażesz klientom że mogą Ci zaufać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy internetowe - ogólnie”