Sposoby na oszczędzanie

Biznesmamy rozmawiają o biznesie.
mamami

Re: Sposoby na oszczędzanie

Post autor: mamami » 29 lis 2017 18:53

Sporo można zaoszczędzić na codziennych zakupach kupując jedzenie z promocji. Ja przeglądam gazetki zawsze coś jest w promocji i wtedy to kupuję, nawet na zapasa. Oszczędzam i odkąd tak robie mniej wydajemy na jedzenie.

zdetka

Post autor: zdetka » 12 gru 2017 11:52

W temacie oszczędności to zacznij od optymalizacji. Często jest tak, że za coś przepłacamy, np. za drukarki w firmie. Znam firmy, które co miesiąc sporo tracą na tym, że nie mają kontroli nad wydrukami oraz nad tym co pracownicy drukują (np. prywatne rzeczy). Dla pracodawcy to zawsze koszt, nie mówiąc już o koszcie i to dość sporym samej drukarki, która nie może być typową domową drukarką. Ja od nowego roku chcę przejść na wynajem dzięki temu nie będę musiała martwić się materiałami jak tusze, czy serwisami. U nas akurat sporo idzie do druku bo zużywamy średnio 8 ryz papieru :)

Sunsin

Post autor: Sunsin » 13 sty 2018 18:46

Oczszczędzać można w każdym temacie przykładowo oki.pl prowadzi ciekawy portal gdzie można sporo znaleźć o oszczędności podczas drukowania - warto się zapoznać bo prostymi zabiegami można oszczędzić kilkadziesiąt procent z łączen kwoty.

lana52

Post autor: lana52 » 15 sty 2018 23:49

Nie jestem zwolenniczką oszczędzania pieniędzy. Jestem zdania, że wszelkie nadwyżki należy inwestować. Miejmy na uwadze, że wartość pieniądza nieustannie spada - dlatego, tak ważne jest, aby pieniądze pracowały na siebie. Jeśli nie znamy się na instrumentach finansowych, powinniśmy skorzystać z pomocy firmy znającej się na finansach.

mamaja

Post autor: mamaja » 13 sie 2018 21:45

oszczędzać można na wiele różnych sposobów. Ja na przykład jestem w stanie zaoszczędzić pewną sumę pieniędzy na opłatach za telefon komórkowy :) Przeniosłam numer do sieci Otvarta i teraz co miesiąc płacę jedynie 17,99 zł miesięcznie. W tym mam nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich sieci i aż 6 GB internetu w pakiecie.

klara1

Post autor: klara1 » 23 sie 2018 11:54

Zgadzam się, często stare lodówki potrafią nam narobić kolosalnych rachunków za prąd. Teraz jak będziesz szukać odpowiedniego sprzętu, zwrócić uwagę na to, czy lodówka ma system, który utrzymuje jednolitą temperaturę na wszystkich poziomach, z tego co wiem Candy z http://www.candy.pl/pl_PL/produkty/prze ... 04xpu-wifi posiada takie systemy, może tutaj znajdziesz coś dla siebie.

Mileneczka

Post autor: Mileneczka » 23 sie 2018 19:30

Wydaje mi się, że czasami na siłę chcemy przepłacić, a to niestety nie tak działa. Przeczytajcie sobie artykuł https://www.bravebeaver.pl/agd/lodowka- ... ie-oplaca/ o tym, czy opłaca się kupować tego typu energooszczędne lodówki. Wydaje mi się, że w takich przypadkach trzeba myśleć nad ewentualnym wykresem poboru energii, tylko tak dowiemy się, czy taka oszczędność popłaca.

marta149

Post autor: marta149 » 07 wrz 2018 18:11

Warto oszczędzać i im szybciej zaczniemy gromadzić pieniądze, tym lepiej dla nas. W pierwszej kolejności trzeba dokładnie przeanalizować swój budżet, wydatki, trzeba się nauczyć zarządzania pieniędzmi świadomie i znaleźć sposób na to, jak odkładać i zarabiać więcej. Zajrzyjcie na stronę http://www.machinaedukacyjna.pl/piec-po ... szczedzac/ tam znadziecie tekst na ten temat, może dla kogoś będzie przydatny.

Jurekmazurek

Post autor: Jurekmazurek » 18 wrz 2018 13:18

Mi się udało sporo zaoszczędzić na nowe autko :) Trochę się bałem czy podołam tym wszystkim formalnościom, ale zajrzałem wcześniej na stronę https://www.umowakupnaauta.pl/warto-wie ... zd/16.html i to wyjaśniło wiele moich wątpliwości.

nina_ky

Post autor: nina_ky » 19 wrz 2018 11:56

Ja założyłam konto oszczędnościowe. Mam nadzieję, że dzięki temu uda mi się coś odłożyć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”