Studia?

Biznesmamy rozmawiają o biznesie.
Baśka26

Re: Studia?

Post autor: Baśka26 » 26 sie 2016 11:59

anniee pisze:Ja teraz wybrałabym studia związane z IT.
Dokładnie tak, to teraz chyba najdynamiczniej rozwijająca się dziedzina. Śledzę na bieżąco rynek pracy i myślę, że wybranie kariery właśnie w IT, szlifowanie języka, a później, jak wszystko dobrze pójdzie, wybranie się na studia biznesowe, menadżerskie,
to najlepsza droga dzisiaj. Trzeba postawić na IT i języki, takie czasy. Pozdrawiam.

staska146

Post autor: staska146 » 26 sie 2016 19:05

Ja wybrałam zarządzanie studia magisterskie w Warszawie . Będę studiowała stacjonarnie na Europejskiej Uczelni w Warszawie. Stwierdziłam, że warto od razu zrobić magistra. A wybrałam taki kierunek, ponieważ zawsze mnie interesowało zarządzanie. Polecam Wam tę uczelnię, ponieważ ma świetnych wykładowców i dobrze przygotowuje do zawodu. Są również studia licencjackie. Może ktoś się wybiera na ten kierunek?

awokados
Kontakt:

Post autor: awokados » 29 sie 2016 18:27

Polecam nowoczesne medialne studia.

zuzka10

Post autor: zuzka10 » 31 sie 2016 00:23

Ja mam ukończone studia i nie mogę narzekać na brak pracy. Cały czas tez staram sie dokształcać. Chodze na rózne kursy i szkolenia. Ostatnio trafiłam na kurs Bobath w Krakowie i zastanawiam się nad zapisaniem się na to szkolenie. Jestem fizjoterapeutką i chcę się rozwijać w tym kierunku.

jasia1

Post autor: jasia1 » 11 wrz 2016 17:45

Kursy i szkolenia są bardzo ważne w każdej pracy. Trzeba się dokształcać regularnie aby nie wypaść z rynku pracy. Dlatego ja bardzo często uczęszczam na różne kursy zawodowe i mój szef bardzo to docenia.

Reanika

Post autor: Reanika » 16 wrz 2016 14:24

Najlepiej coś z informatyką lub z finansami - to są moim zdaniem najpewniejsze kierunki :)

zuzia.gola

Post autor: zuzia.gola » 04 paź 2016 23:37

Tak tylko że teraz wszyscy to studiuj. Myślę że któryś z tych kierunków jak najbardziej zapewni prace http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-a ... zestrzenna . Zresztą myślę że tego nie da się tak do końca przewidzieć tak na przód o tyle lat.

Awatar użytkownika
megat

Post autor: megat » 06 paź 2016 11:32

Do bezkarnych, Ważniaków-Na-Stanowiskach - fakt, że przy nazwisku mamy napisane „freelancer”, nie oznacza, że pracujemy za „free”. Jeśli potrzebujecie naszej wiedzy, doświadczenia i umiejętności – zapłaćcie.
Piszę nie tylko w swoim imieniu. Piszę w imieniu setek oszukiwanych i naciąganych studentów, praktykantów, specjalistów i freelancerów. Za wykonaną pracę należy się zapłata. Takie są przyjęte normy i zasady życia społecznego.
Co to za kraj, w którym przed każdą nową pracą trzeba się dobrze zastanowić, czy kolejny raz nie padamy ofiarą naciągaczy?
Rób to, co kochasz. Nieważne, jak dobrze to robisz. Ważne, ile radości ci to sprawia.

petunia

Post autor: petunia » 15 paź 2016 19:19

Nie należy robić tego "co wszyscy" - przecież jeśli ktoś studiuje dany kierunek to nie oznacza, że i my musimy, zwłaszcza jeśli nie mamy do tego "serca. Szukanie własnej drogi, choć czasem trudne i czasochłonne to zdecydowanie warto podjąć ten trud. Ja osobiście długo się zastanawiałam i w zasadzie nadal się zastanawiam nad jakimś kierunkiem dla mnie, ale jestem (jak sądzę) coraz bliżej celu. Nikt mi nie gwarantuje że po studiach na uczelni Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie dostanę dobrze płatną pracę, a jednak chce podjąć trud dalszego kształcenia, bo wiem, że to ma sens. Jeśli nie tu gdzie teraz jestem, to może w innym miejscu, kto wie? Ważne by robić to co "nas kręci", nic na siłę.

Bella_565

Post autor: Bella_565 » 11 sty 2017 11:26

Kierunek i szkoła powinien być dostosowany do twoich potrzeb i zainteresowań, nie idź na studia bo są modne tylko dlatego, że chcesz iść akurat na ten kierunek bo cię interesuje

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”