Szkoła policealna co sądzicie?

Biznesmamy rozmawiają o biznesie.
DominikaD32

Szkoła policealna co sądzicie?

Post autor: DominikaD32 » 19 wrz 2018 23:08

Hej,
Ostatnio myślałam trochę nad tym czy nie zapisać się do szkoły policealnej oczywiście w systemie zaocznym dzięki czemu po powrocie na rynek pracy po okresie macieżyńskim mogłabym szukać pewnie lepiej płatnej pracy. Zastanwiałam się m.in nad Rachunkowścią, Geodezją albo Florystyką, co sądzicie?

Nadik

Re: Szkoła policealna co sądzicie?

Post autor: Nadik » 20 wrz 2018 11:41

Duży rozrzut dziedzin. Najlepiej płatnym z tego co wymieniłaś jest geodeta. Florystów jest jak burków, księgowych tak samo. Pytanie, z czym najlepiej sobie poradzisz. Geodeta to praca w plenerze, więcej cię w domu nie będzie niż będziesz.

FionkaM22

Post autor: FionkaM22 » 24 wrz 2018 16:17

Wszystko zależy od umiejętności oraz chęci do pracy, jeżeli obie rzeczy się pojawią to bez problemów znajdziesz dobrą pracę. Natomiast również wydaje mi się, że geodezja jest ciekawą opcją bądź może opiekun medyczny.

TolaM

Post autor: TolaM » 27 wrz 2018 21:23

Przede wszystkim pomyśl też jaka praca będzie Ci sprawiała przyjemność ponieważ jeżeli masz się męczyć przez kolejnych kilkadziesiąt lat praktycznie codziennie to może nie warto. A warto chodzić do pracy z uśmiechem na twarzy :) Jeżeli interesują cię kwiaty i rośliny to czemu by nie florystyka. Przejrzyj też oferty pracy dopasowane pod dane kierunki może to też Ci pomoże :)

Awatar użytkownika
Martuszka88

Post autor: Martuszka88 » 02 paź 2018 10:06

Znajoma teraz myśli o tej szkole policealnej szkoła dentystyczna. Wybrała sobie trudną dziedzinę, ale oferta szkoły jest nastawiona na ćwiczenia praktyczne na profesjonalnym sprzęcie, więc chyba jest szansa dość dobrze nauczyć się funkcjonować w wielu sytuacjach.

KarolinkaaW

Post autor: KarolinkaaW » 04 paź 2018 08:42

To zależy w jakim kierunku chcemy pójść oraz czy szukamy szkoły darmowej, bo niestety ale w wielu przypadkach są ukryte informacje w umowie które później przyczyniają się do tego, że musimy ponieść dość wysokie koszty. Szkoły Cosinus natomiast są od lat na rynku, do tego rzeczywiście są w pełni darmowe i co ważne mają dobrze rozbudowaną sieć szkół i kierunków w wielu miastach całego kraju i najlepsze opinie od uczniów, ponieważ naprawdę znacząco wspierają rozwój i zdobywanie umiejętności potrzebnych w zawodzie.

Gazela

Post autor: Gazela » 07 paź 2018 12:35

Jeśli chodzi o szkołę policealną to warto się zastanowić nad jej wyborem, bo część to tylko przykrywka dla świstka i legitymacji. Ale są też fajne, jak an przykład Oświata Wrocław - polecam serdecznie. Dużo fajnych kierunków, takich przyszłościowych. I nie ma tylko teorii i cytowania książek, ale też jest dużo praktyki i zajęć w zawodzie.

DominikaD32

Post autor: DominikaD32 » 17 paź 2018 18:20

Dziękuję za pomoc! W takim razie zaraz sprawdzę jak to dokładnie u nich wygląda i czy rzeczywiście warto na nich postawić. Argumenty jakie przedstawiliście naprawdę brzmią obiecująco także mam nadzieję, że tak też rzeczywiście będzie :)

nekles

Post autor: nekles » 23 lis 2018 16:29

Portal geocarbon bardzo skutecznie wskaże Ci drogę w jaki sposób warto się kierować, aby zarabiać większe pieniądze. 

Wiewiórka

Post autor: Wiewiórka » 27 lis 2018 08:53

Szkoła policealna jest dobrym rozwiązaniem w momencie, gdy nie mamy szans na studia, ale nie ma co liczyć na to, by z ich pomocą jakoś bardzo większyć swoje szanse. Sama skończyłam szkołę policealną i nie powiem, żeby poziom był jakiś wybitny, ale dla mnie był to tylko dodatek i studia skończone mam. Miałam nieco inną sytuację i jakaś nauka (po skończeniu studiów) była mi potrzebna, więc padło po prostu na policealną szkołę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne rozmowy”