Jak reklamować gabinet kosmetyczny

…czyli jak wypromować swój biznes.
ewelline

Jak reklamować gabinet kosmetyczny

Post autor: ewelline » 06 wrz 2012 15:15

Witam. Niedawno otworzyłam gabinet kosmetyczny. Badania rynkowe wykazały iż jest ich deficyt w moim rejonie i mam nadzieję na sporą klientelę. Problem w tym, że nie ma za dużo klientów i chciałabym ten wynik poprawić. Macie może dla mnie jakieś propozycje?

MajaDS
Kontakt:

Re: Jak reklamować gabinet kosmetyczny

Post autor: MajaDS » 08 wrz 2012 01:39

O, cieszę się bardzo, :clap: że ktoś podejmując decyzję o założeniu swojej firmy uwzględnia badania rynku - akurat się tym zajmuję.

Na początek zacznij od dobrej jakości usług i dbaj o to, zadowolona klientka potrafi się tym pochwalić przed koleżankami i dzięki temu może przyjdzie nawet kilka następnych osób. Do tego potrzebne będą jakieś wizytówki - chodzi o adres, z drugiej strony wizytowki może być zakres usług. Można też zrobić proste ulotki, nawet na własnym komputerze. Rozdawaj je klientkom i znajomym.

Sprawdź w Google na hasło: gabinet kosmetyczny + nazwa Twojego miasta, (przykładowo: gabinet kosmetyczny Katowice) czy są jakieś darmowe serwisy umożliwiające dodanie swojej reklamy np. panoramafirm.pl i inne. Piszesz, że nie ma tam dużej konkurencji, w związku z tym, w tych wynikach, może nie będzie dużo prywatnych stron innych gabinetów tylko takie serwisy ogłoszeniowe. Niestety nie podałaś nazwy miasta, to nie mogę sprawdzić. Zarejestruj się w takim serwisie (serwisach) i dodaj tam ogłoszenia o swoim gabinecie.

naken

Post autor: naken » 08 wrz 2012 19:15

moga ci pomoc znajomi i zacząć rozpowiadać na temat twojego lokalu że jest dobry itd,
reklama w radiu bardzo skuteczna i zostaje internet tam są największe możliwości

szwagier

Post autor: szwagier » 08 wrz 2012 19:40

No to jest racja z tym internetem ale fajnym pomysłem są materiały i gadżety reklamowe! typu długopisy i smycze na klucze. Można np. wciągnąć w to jakąś kuzynkę czy kogoś niech porozdaje przed salonem. Myślę, że to bardzo dobry pomysł i przy tym skuteczny ! Można to potwierdzić tym, że stało się to bardzo skuteczne w dzisiejszych czasach! Macie może jeszcze jakieś fajne pomysły na gadżety reklamowe ??? ;>

naken

Post autor: naken » 09 wrz 2012 09:58

kalendarze.prom.net.pl a mysleliście nad tym? bardzo fajna reklama, jeśli ktoś tym bardziej potrzebuje to bedzie patrzył na niego przez cały rok czy patrzył na twoja nazwe :D są różne rodzaje, scienne, plakatowe itd. wybór wielki

szwagier

Post autor: szwagier » 09 wrz 2012 11:13

No moim zdaniem to fajny pomysł właśnie jako taki gadżet. Przecież kalendarz przyda się każdemu. Z tego co widzę to cena też nie jest zbyt wygórowana . Sama mam kalendarz formowy, każdy człowiek cieszy się gdy dostanie coś pożytecznego. :)

ewelline

Post autor: ewelline » 09 wrz 2012 14:31

No nawet ciekawy pomysł. Takie trójdzielne są fajne, zawsze używane we wszelkich gabinetach, urzędach. Kobiety zmęczone po pracy z chęcią by wpadły na poprawę samopoczucia :) A kupowaliście kiedyś od tego producenta? Jest sprawdzony? Jak z wykonaniem, czy jest rzetelne?

naken

Post autor: naken » 09 wrz 2012 18:20

generlanie z tej strony co była podana nie ma żadnych problemów. Przesyłka idzie szybko, nie ma uszkodzeń i kalendarze są naprawde piękne.
ja osobiście polecam, sprawdziłem

szwagier

Post autor: szwagier » 09 wrz 2012 23:42

Z tego co wiem to kalendarze ogólnie wychodzą fajnie. Można sobie wybrać kolor okładki jej strukturę itp. Każdy znajdzie coś dla siebie i swojej firmy, nie ma obawy :)

naken

Post autor: naken » 10 wrz 2012 03:32

generalnie staneło na kalendarzach, czy jeszcze jakieś pomysły? pytanie również czy autor wątku jest za

ODPOWIEDZ

Wróć do „Marketing i reklama”