Jak reklamować gabinet kosmetyczny

…czyli jak wypromować swój biznes.
wiktoria95
Kontakt:

Re: Jak reklamować gabinet kosmetyczny

Post autor: wiktoria95 » 17 maja 2016 15:09

Moim zdaniem najlepiej połączyć reklamę internetową z reklamą tradycyjna. Na pewno fanapge na fb, jakieś rabaty,szyldy, tabliczki informacyjne.

Justka86

Post autor: Justka86 » 30 maja 2016 22:35

Obecnie najskuteczniejsza forma reklamy to reklama FB (można też zrobić jakiś konkurs na FB) + reklama w wyszukiwarce Google (Google AdWords) + ulotki rozdawane np. w galerii handlowej lub na jakiś damskich imprezach.

Awatar użytkownika
majesty24

Post autor: majesty24 » 31 maja 2016 01:15

Jeśli twoi pracownicy posiadają specjalistyczne kursy to możesz to podkreślić w informacjach na swojej stronie internetowej.

medium44
Kontakt:

Post autor: medium44 » 31 maja 2016 09:43

Witam,
pracuję w agencji SEO w Krakowie, więc dodam kilka słów od siebie. Proponowałbym reklamę lokalną. Mam tu na myśli plakaty, ulotki (dość tani sposób na pozyskanie klientów). Do tego pozycjonowanie na frazy lokalne z Twoim miastem i z okolicznymi. Jeśli firma posiada większy budżet i działa lokalnie, to można także zainwestować w marketing szeptany.

Oczywiście o sukcesie zaważy również jakość wykonywanych usług i tzw. poczta pantoflowa.

aga77

Post autor: aga77 » 01 cze 2016 23:50

Ktoś to wspomniał o tabliczkach. Jeśli mamy w gabinecie wiele pomieszczeń, to faktycznie jest to bardzo dobre rozwiązanie. Każdy klient będzie wiedział gdzie się kierować i nie wejdzie np. do pokoju socjalnego. Poza tym wygląda to bardzo profesjonalnie.

mamuśka58

Post autor: mamuśka58 » 02 cze 2016 06:29

Na pewno dobra jest reklama w internecie. Ale warto skorzystać z dobrej drukarni. My korzystamy z tej drukarni od dawna. zamawiamy plakaty, kalendarze itp. Drukarnia ma bardzo szeroka ofertę, która pomoże przy reklamowaniu gabinetu. Dobry pomysł to plakaty i ulotki.

arlett

Post autor: arlett » 04 cze 2016 17:45

Promuj sie w internecie, zainwestuj w ulotki, plakaty itd. Dobrym pomysłem mogą być też gabloty zewnętrzne z ofertą salonu. Moim zdaniem każdy sposób na promocję jest dobry :) Trzeba trochę pieniedzy na to wyłożyc ale wierz mi wszystko bardzo szybko się zwróci.

cocochanel

Post autor: cocochanel » 07 cze 2016 23:25

Przede wszystkim internet. Nie wiem jaką renomę ma twoj salon wsrod klientow, ale my, mimo ze mamy swietne kosmetyczki, dobry sprzet i kosmetyki- nie mielismy klientow. A u konkurencji ustawialy sie kolejki :/ dlatego zdecydowalismy sie na skorzystanie z uslug iWizerunku i z dnia na dzien jest coraz lepiej- salon staje sie popularny, ma dobrą opinię i mamy sporo nowych klientek :)

Beti78

Post autor: Beti78 » 22 cze 2016 00:09

Nie wiem, może dobrze jest otworzyć coś w rodzaju sklepu internetowego,
gdzie będzie można pokazać wszystkie usługi jakie świadczycie, może je da się zrobić
w domu u klientki? Zobaczcie ofertę akademia.pasejo.pl
Pasejo to platforma sklepów internetowych bardzo dobrze wyglądająca, a przede wszystkim
bardzo łatwa w obsłudze. Możecie potem taki internetowy "Oddział" sklepu podpromować na adwordsach lub FB,
myślę, ze reklama w internecie jest tansza niż w realu.

zuzia.gola

Post autor: zuzia.gola » 22 cze 2016 19:46

Zawsze można wydrukować ulotki nawet czarno białe i rozdawać, lub wrzucić do skrzynek. Wiele osób taki właśnie sposób reklamuje się. Do tego na pewno przyda Ci się drukarka z systemem ITS.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Marketing i reklama”