Reklama smsowa

…czyli jak wypromować swój biznes.
bukowskaa

Re: Reklama smsowa

Post autor: bukowskaa » 20 cze 2016 15:06

Wiele osób, które nie korzystały nigdy z tego typu rozwiązań, twierdzi, że to spam, a tak naprawdę jest to kwestia dobrze sprofilowanej bazy oraz wiedzy na temat prowadzenia tego typu kampanii. Platforma typu serwersms to dobre narzędzie do komunikacji z klientem, my wykorzystujemy sms w formie powiadomień i to z powodzeniem.

AdrianS

Post autor: AdrianS » 21 cze 2016 14:52

bukowskaa pisze:to kwestia dobrze sprofilowanej bazy oraz wiedzy na temat prowadzenia tego typu kampanii.
To też pewnie zależy od branży i rodzaju produktu, bo nie w każdym przydapku się sprawdzi.

Awatar użytkownika
majesty24

Post autor: majesty24 » 21 cze 2016 20:26

W przypadku SMS trudno o taką bazę. Wiele osób jednak używa dodatków, które blokują ciasteczka na witrynach. Jeśli zależy tobie na wsparciu sprzedaży, to możesz wykorzystać np getall.pl, gdzie jest np. dostępny menadżer sprzedaży oraz możliwość zbierania email do klientów.

mikowska

Post autor: mikowska » 27 cze 2016 01:06

Co mają ciasteczka w witrynach do tworzenia bazy odbiorców do kampani smsowych? W przypadku marketingu mobilnego bazy danych tworzy się ręcznie i za zgodą klientów, którzy muszą wyrazić chęć otrzymywanie takich wiadomości, to są rzetelne działania.

nina_ky

Post autor: nina_ky » 27 cze 2016 09:10

Ja nie jestem zwolenniczką reklamy smsowej i piszę o tym z puntu widzenia odbiorcy takich smsów. Jest to irytujące i negatywnie wpływa na sposób postrzegania przeze mnie marki.

iza.izabela

Post autor: iza.izabela » 29 cze 2016 12:17

Ja nie lubię dostawać reklamy smsem. Co innego informacje o rabatach, promocjach czy informacje, jaki jest status mojego zamówienia ze sklepu internetowego. To akurat bardzo ciekawe rozwiązanie dla e-commerce, naprawdę fajna opcja, którą dostarcza np. SMS API. Jeśli kogoś interesują takie rozwiązania, to będzie możliwość, aby dowiedzieć się więcej, bo SMS API wystawia się na targach IT Future.

mikowska

Post autor: mikowska » 13 lip 2016 18:14

W sumie dużo zależy od tego, w jaki sposób będzie prowadzić się kampanię, również jestem zdania, że dla e-commerce takie rozwiązanie jest korzystne.

moskwa

Post autor: moskwa » 09 sie 2016 00:43

Smsy niby nic nowego, ale jak dobrze wykorzysta się takie wiadomości, to naprawdę mogą przynieść sporo korzyści. To dobre narzędzie zarówno do promocji, jak i do kontaktu z klientem.

margo903

Post autor: margo903 » 25 wrz 2016 20:19

Ja również nie jestem zwolenniczką takiej formy reklamy. Czasami bywa ona po prostu męcząca i może tylko zniechęcić do danej firmy. Najlepiej skupić się na reklamie internetowej. Ta agencja greenparrot.pl świadczy usługi właśnie z zakresu marketingu online. Warto sobie zerknąć, co mają w ofercie.

patka9

Post autor: patka9 » 25 lis 2016 11:04

Fakt reklama internetowa to obecnie najskuteczniejsza forma promocji, ale nie przekreślałabym marketingu mobilnego w formie smsów. Warto zwrócić uwagę na to, że wiele dużych firm posiłkuje się platformami typu serwersms, także coś w tym jest. Wydaje mi się, że sprawdza się to w przypadku firm o ugruntowanej pozycji na rynku, które są rozpoznawalne i zdobyły już zaufanie klientów. Wtedy podchodzi się do otrzymywania takich wiadomości zupełniej inaczej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Marketing i reklama”