Blog czy forum internetowe sposobem na marketing

…czyli jak wypromować swój biznes.
Bella

Blog czy forum internetowe sposobem na marketing

Post autor: Bella » 19 lut 2018 12:41

Co jest lepsze, blog, czy forum internetowe, zastanawiam się nad tym i skłaniam się do tego, że forum internetowe jest lepszym sposobem i rozwiązaniem. Dlaczego tak jest. Otóż na forum internetowy część pracy związanej z pisaniem postów przerzucamy na innych użytkowników. Tym sposobem poświęcamy mniej czasu i możemy skoncentrować się na innych sprawach biznesowych. Jakie macie zdanie na ten temat?

Marysia2131

Re: Blog czy forum internetowe sposobem na marketing

Post autor: Marysia2131 » 21 mar 2018 11:54

Najlepiej przy swojej strategii marketingowej zawierać oba sposoby, ponieważ wpływają one na różne istotne czynniki. Na forum możemy zarówno używać marketingu szeptanego jak i pozyskiwać linki, które pomogą podnieść naszą stronę w wynikach wyszukiwania. Blog z kolei, dostarczy cennych dla googla słów kluczowych, pokaże Cie jako eksperta, oraz pomoże zdobyć cenne, naturalne linki. Więcej o blogu jako narzędzie marketingowe znajdziesz tutaj - strony-internetowe.biz.pl/blog-firmowy-jako-narzedzie-content-marketingowe

katrine84

Post autor: katrine84 » 27 mar 2018 13:44

moim zdaniem zdecydowanie blog - odchodzi się już od for raczej na korzyść grup na Facebooku, a blogi zawszę są "trendy', jeśli ma się o czym pisać i to rzeczywiście jest "useful"

bartinka

Post autor: bartinka » 29 cze 2018 15:14

a może połączyć, portal, gdzie będą artykuły branżowe i do tego małe forum, gdzie mogą być prowadzone dyskusje?

pdarecka

Post autor: pdarecka » 29 cze 2018 16:45

W zależności od tego jaką masz firmę, dobrym wyborem jest umieszczanie swoich ofert na portalach branżowych. To najprostszy sposób na pozyskanie nowych klientów bo jesteś tam, gdzie ktoś potencjalnie będzie szukał oferowanych przez Ciebie usług. Poza tym dobra i czytelna strona internetowa i powinno się kręcić :)

ewelina546

Post autor: ewelina546 » 18 lip 2018 23:24

Teraz stronę łatwo stworzysz samodzielnie dzięki takiemu kreatorowi. Sama nie dawno się dowiedziałam że takie coś istnieje. Zaoszczędzasz kilka stówek.

bella91

Post autor: bella91 » 16 sie 2018 17:18

Wszystko zależy od tego w jakiej branży działasz. Sporo osób prowadzi blogi i na nich zarabia. Jednak zanim dojdziesz do etapu współprac z firmami będziesz musiał się trochę napracować. Ja prowadziłam bloga kilka lat temu. Przestałam w momencie gdy firmy zaczęły interesować się blogami jako sposobem na reklamę. Do dzisiaj żałuję że odpuściłam, ale jakoś już nie potrafię wrócić do blogowania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Marketing i reklama”