Jak znaleźć dobrą firmę pozycjonującą?

…jak być wysoko w wyszukiwarkach.
dagawe

Re: Jak znaleźć dobrą firmę pozycjonującą?

Post autor: dagawe » 18 lut 2015 17:05

W sumie lepiej chyba zainwestować w marketing szeptany

Justyna92
Kontakt:

Post autor: Justyna92 » 12 maja 2015 10:38

Wybierz firmę która jest dobrze wypozycjonowana - proste :)

jolantapawlicka

Post autor: jolantapawlicka » 20 maja 2015 11:15

To, że firma jest dobrze wypozycjonowana nie oznacza, że będzie dobra i rzetelna. Powinno się zwrócić uwagę na warunki umowy, które oferuje. Dobrze znaleźć firmę, która będzie elastyczna i spełni nasze indywidualne potrzeby. Ja osobiście mogę polecić Invisio, w firmie pracują profesjonaliści, ustalają działania między innymi na podstawie historii domeny, którą pozycjonują, tego na ile jest zoptymalizowana i jak konkurencyjne są frazy. Warto sprawdzić ich ofertę.

martaem

Post autor: martaem » 27 maja 2015 13:19

jolantapawlicka pisze:To, że firma jest dobrze wypozycjonowana nie oznacza, że będzie dobra i rzetelna. Powinno się zwrócić uwagę na warunki umowy, które oferuje. Dobrze znaleźć firmę, która będzie elastyczna i spełni nasze indywidualne potrzeby. Ja osobiście mogę polecić Invisio, w firmie pracują profesjonaliści, ustalają działania między innymi na podstawie historii domeny, którą pozycjonują, tego na ile jest zoptymalizowana i jak konkurencyjne są frazy. Warto sprawdzić ich ofertę.
W zupełności się zgadzam, pozycja firmy nie świadczy o tym, że jest najlepsza. Można znaleźć tańszą i lepszą firmę na dalszej pozycji. Trzeba przyjrzeć się warunkom jakie nam firma oferuje oraz dotychczasowym osiągnięciom.

Awatar użytkownika
Oluchna

Post autor: Oluchna » 27 maja 2015 20:19

Justyna92 pisze:Wybierz firmę która jest dobrze wypozycjonowana - proste :)
To dobre, naprawdę Ci się udało ;)
jolantapawlicka pisze:To, że firma jest dobrze wypozycjonowana nie oznacza, że będzie dobra i rzetelna. Powinno się zwrócić uwagę na warunki umowy, które oferuje. Dobrze znaleźć firmę, która będzie elastyczna i spełni nasze indywidualne potrzeby.
Dokładnie tak. Firm zajmujących się pozycjonowaniem jest multum, naprawdę jest w czym wybierać, co - wbrew pozorom - nie jest dla klienta takie łatwe. No bo którą agencję wybrać, gdy wszystkie piszą o sobie w samych superlatywach? Zdanie mam podobne do koleżanki Jolanty, czyli należy nawiązać współpracę z tą agencją, która wykaże się elastycznym, indywidualnym podejściem do klienta. To świadczy o tym, że jesteśmy dla takiej firmy partnerem, a nie tylko wrzuconym "w ramy" klientem, z którego należy wycisnąć jak najwięcej kasy. Dla mnie idealnym przykładem jest tu Marketing Sensei. To młoda agencja reklamowa (choć z doświadczonymi pracownikami), która stawia właśnie na taki model współpracy. Na jej stronie nie przeczytacie, że jest na rynku od X lat, podczas których zrealizowała X kampanii. Przeczytacie za to, że dostosuje ofertę indywidualnie do Waszych potrzeb, przy jednoczesnym braku konieczności związywania się długoterminowymi umowami. M.in. to cechuje jej ofertę pakietów SEM, w skład których wchodzi pozycjonowanie strony. Co ważne, w tym przypadku nie ma mowy o pozycjonowaniu jedynie na pojedyncze frazy, lecz o kompleksowej reklamie firmy w wyszukiwarkach. Biorąc pod uwagę wyżej opisane zalety chyba udało mi się odpowiedzieć na pytanie zawarte w temacie wątku :)

Kryszka

Post autor: Kryszka » 28 maja 2015 19:28

Dobrą firmę poznaje się po portfolio i efektach :)
Ostatnio zmieniony 04 cze 2015 19:08 przez Kryszka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Oluchna

Post autor: Oluchna » 28 maja 2015 21:47

Kryszka pisze:Dobrą firmę poznaje się po portfolio i efektach :)
To my się z dziewczynami w ostatnich kilku postach wysilamy, a Ty tak upraszczasz temat... Portfolio firmy nie jest moim zdaniem wyznacznikiem tego, czy jest ona dobra. Nie jest bowiem niemożliwy przypadek, gdy jakaś agencja ma piękną historię dużych zleceń dla "poważnych" podmiotów, zaś do mniejszych i mniej znanych firm podchodzi po macoszemu. Tak być nie powinno, ale niestety się zdarza. Dlatego pisałyśmy, że tak istotne jest elastyczne i indywidualne podejście do klienta. Natomiast gdybym miała się kierować jedynie portfolio agencji, to raczej nie zwróciłabym uwagi na wspomnianą przeze mnie uprzednio Marketing Sensei. I już wiem, że sporo bym straciła. Dlaczego? Bo firmę tworzą ludzie, zaś wyżej wymieniona może się pochwalić naprawdę ciekawymi, pomysłowymi, bardzo rozsądnymi osobami. W takim przypadku bogate portfolio jest tylko kwestią czasu.

Szymonka

Post autor: Szymonka » 30 maja 2015 18:20

Wydaje mi się że warto szukac firm , ktore są polecane przez innych lub sprawdzone przez nich. Wtedy masz pewność że przyniesie to korzystne dla Ciebie rezultaty.

jolantapawlicka

Post autor: jolantapawlicka » 03 cze 2015 08:21

Kryszka pisze:Dobrą firmę poznaje się po portfolio...

Jest to ważna rzecz ale nie jedyny wyznacznik. Widać, że reklama firmy, dwie osoby polecają ta samą firmę, a w temacie zbytnio się nie wypowiedziały. Efekty po 14 dniach? Ciekawe jakie mają sposoby pozyskiwania linków, dobre pozycjonowanie wymaga trochę dłuższego czasu uzyskania dobrych efektów.

Kryszka

Post autor: Kryszka » 04 cze 2015 19:10

Nie wiem jakie mają sposoby, też bym chciała wiedzieć. Natomiast nie chodziło mi o efekt koncowy tylko już pierwsze widoczne efekty zmiany w pozycji etc. Dlatego zmieniłam trochę bo może faktycznie wprowadza w błąd. Dla mnie portfolio jest ważne bo mogę sobie zobaczyć jak sobie radzą strony, którymi się zaopiekowali. Nie daje to żadnej gwarancji, ale działa jak najbardziej na plus.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozycjonowanie stron”