dotacje dla firm

…czyli sposoby na dodatkowy zastrzyk gotówki.
Awatar użytkownika
r0sie

dotacje dla firm

Post autor: r0sie » 30 sty 2009 23:11

Interesuje mnie kwestia otrzymania dotacji dla isniejacej juz firmy.
Mam sklepik intenetowy, chcialabym otworzyc teraz cos w realu.
Jakiej dotacji szukac, z jakiego programu?
Moze ktoras z biznesmam jest w temacie i cosik podpowie?
Bede bardzo wdzieczna.
Ania

magda

Re: dotacje dla firm

Post autor: magda » 02 lut 2009 18:14

no to ja się podpinam pod pytanie :P

blumens

Post autor: blumens » 07 lut 2009 17:18

również jestem zainteresowana dofinansowaniem do istniejącej już firmy - może ktoś podzieli się wiadomościami

Awatar użytkownika
bosos

Post autor: bosos » 11 mar 2009 00:13

jest taka organizacja PARP gdzie mozna się dowiedziec o dofinansowaniach dla firm.
Ja planuję założyc firmę, która bedzie się zajmowała pisaniem wniosków o dofinansowanie. Mam nadzieję że wypali. Narazie zajmuję się moją 3 miesieczną córeczką.
bosos

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 12 mar 2009 00:31

bosos pisze:
r0sie pisze:Interesuje mnie kwestia otrzymania dotacji dla isniejacej juz firmy.
Mam sklepik intenetowy...

Małopolskie, niestety, nie kwalifikuję się z tego powodu:( Ja jestem z mazowieckiego.

Może inna biznesmama skorzysta :idea:
Ania

Awatar użytkownika
bosos

Post autor: bosos » 12 mar 2009 12:13

dla mazowieckiego znalazłam

http://www.fund.org.pl/index.php?strona=399&breakup=3

to jest stron punktu konsultacyjnego, tam mozesz sie pytac o szczegoły
bosos

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 13 mar 2009 00:44

bosos pisze:dla mazowieckiego znalazłam...

Muszę w tym głębiej pogrzebać, to akurat dotyczy zeszłego roku ale chyba będzie kontynuacja.
Dzięki serdeczne!
Ania

Awatar użytkownika
margotvb
Kontakt:

Post autor: margotvb » 13 mar 2009 19:26

W Regionalnych Izbach Gospodarczych należy pytać. Moja jest w Poznaniu i w grudniu nie mieli żadnych projektów, a to, co się skończyło, było na zasadzie dołożenia ewentualnego do juz prosperującego biznesu, ale nie 100%, jakieś 60...
Natomiast w innym miejscu wspomniałam o biurze, gdzie niby rozdają dofinansowania, w mniejszych miastach... Moje nazywało się Gnieźnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego (jeżeli nie pomyliłam nazwy) i przede wszystkim trzeba by napisać biznesplan. Po kilku miesiącach - bo jest oblężenie - specjaliści (u mnie m.in. ktoś, kto się zna na biżuterii) oceniliby wstępnie, czy się nadaję. A w tym czasie firma musi działać i prężnie się rozwijać. PARADOKS. Bo przecież na ten właśnie rozwój nie mam!!! I wtedy jakaś liczba projektów przechodzi dalej i kilka z nich wygrywa... :mrgreen:
A tzw. ZPORR - Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego to już przeszłość.
I na koniec cytat z informatora, jakże budujący ;):
"Samorządy lokalne, przedsiębiorcy, uczelnie, szpitale, organizacje pozarządowe czekają na te pieniądze.(...)pieniędzy nie wystarczy, by zrealizować wszystkie zgłoszone projekty..."

Awatar użytkownika
bosos

Post autor: bosos » 14 mar 2009 22:57

Idąc od źródła to PARP - Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jest odpowiedzialna za wdrażanie programów operacyjnych zwiazanych z rozwojem firm (głownie MŚP). PARP wybiera RIFy - Regionalne Insystucje Finansujące, które ogłaszaja konkursy na pozyskanie dofinansowania dla firm i tzw "aniołów biznesu" (instytucji działających na rzecz rozwoju gospodarczego).

Lista RIFów jest:
parp.gov.pl

dofinansowanie mozna otrzymać w prost z PARPu lub od "aniołów biznesu".
To o czym pisze margotvb to "anioł biznesu" Regionalna Izba Gospodarcza.

ZPORR był w poprzednim roku budżetowym 2004-2006,

Trochę to zagmatwane, ale można się połapać.
A że na wszystkie projekty nie starczy pieniędzy to nie jest w cale dziwne bo tam gdzie dają za darmo zawsze jest dużo chętnych. Biurokracja olbrzymia, ale warto zawalczyć.
bosos

Awatar użytkownika
margotvb
Kontakt:

Post autor: margotvb » 15 mar 2009 07:27

Bosos, jesteś odpowiednią osobą w tym dziale! Bierz się za swój biznes!
Tylko dlaczego anioły zawodzą...? Super się wydaje na początku, że - wow! - dofinansują, będę miała dobry start, a tu się okazuje, że muszę być już rozwinięta, najlepiej mieć pracownika a jeszcze branżę pewnie ocenią, na którym miejscu listy priorytetów się znajduje.... Rozumiem tez agencje, że musi wydać pieniądze pewniakom, ale nie taki to ma wydźwięk na początku. Na początku jest najwyraźniej: pomożemy początkującym, rozdajemy kasę! hehe...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak uzyskać dofinansowanie”