jak odzyskać długi

…czyli sposoby na dodatkowy zastrzyk gotówki.
Kattan

Re: jak odzyskać długi

Post autor: Kattan » 14 lut 2018 13:51

Samemu jest to trudne. Kiedyś nawet, aby sprawdzić na własnej skórze sama zgłosiłam pozew do sądu. Po 1,5 roku sąd raczył rozpatrzeć wniosek. Po kolejnych 3 miesiącach miałam już nakaz zapłaty. Poszłam do komornika i niestety kolejny rok nic nie robienia - dla komornika zbyt mała kwota (ok. 10 000). Nawet nie sprawdzili, co dłużnik ma w siedzibie firmy. Potem zmieniłam podejście i większość usług świadczę albo z opłatą z góry, albo z 50% zadatkiem i opłatą reszty w trakcie odbioru. Przy usługach stałych korzystam z pomocy kancelarii prawnej (jeśli jesteś z Warszawy polecam mec. Staniszewski), ponieważ najczęściej pismo od prawnika szybko mobilizuje do uregulowania długu. Natomiast generalna zasada, jeśli się da przekazywać towar / usługę po jej opłaceniu. A w sytuacji, kiedy ktoś non stop zalega z płatnościami, po prostu zrezygnować z takiej współpracy. Jak policzysz koszty kontaktów, nerwów i możliwość odzyskania tylko części pieniędzy, to okazuje się, że taki Klient jest nieopłacalny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak uzyskać dofinansowanie”