Aniołowie biznesu

…czyli sposoby na dodatkowy zastrzyk gotówki.
Keira

Aniołowie biznesu

Post autor: Keira » 02 lis 2015 14:57

Czy którejś z was, w początkowej fazie waszego przedsiębiorstwa, na głębokie wody pomogli wypłynąć aniołowie biznesu? Mój siostrzeniec własnie kończy studia na politechnice i ma zamiar założyć własny, innowacyjny technologicznie startup, obecnie ubiega się o fundusz kapitałowy, jak mówił, jest to jego zdaniem najlepszy pomysł bo firma ta otwiera się na rozwijające się rybki europy wschodniej i stawia na innowacyjne rozwiązania. Mam nadzieje ze wszystko pójdzie po jego myśli.

Saffarr
Kontakt:

Re: Aniołowie biznesu

Post autor: Saffarr » 13 lis 2015 15:51

A ile płaci sie za takie wsparcie? Jeśli nie dużo, to może ja się do nich zgłoszę ze swoim biznes planem.

Kama96

Post autor: Kama96 » 15 lut 2016 18:41

Aniołowie biznesu raczej pomagają finansować Twój projekt w ramach udziału w późniejszych dochodach.

pracowita

Post autor: pracowita » 12 lut 2017 10:53

Anioł biznesu to raczej powinien za darmo pomagać, w końcu to anioł a nie kapitalista.

Uleczka

Post autor: Uleczka » 08 mar 2018 11:24

Pierwszy raz spotykać się z takim określeniem "aniołowie biznesu".

gosia iq

Post autor: gosia iq » 10 maja 2018 16:31

to nie jest tak, że osoba potocznie zwana "aniołem biznesu" wyłoży środki na waszą firmę.
zazwyczaj taki biznes musi już na rynku funkcjonować, mieć przychody. co ważne, forma takiej firmy to najlepiej spółka kapitałowa.

anioł biznesu inwestuje zazwyczaj na 1-3 lata, po tym czasie wymaga zwrotu gotówki wraz z planowanym zyskiem (30% w skali roku nie jest niczym nadzwyczajnym), lub z założenia spółka szykowana jest po tym czasie do sprzedaży.

znaczy to tyle, że anioł biznesu patrzy na twoją firmę tylko jak na biznes, a ten rządzi się twardymi prawami.

czy warto? zdecydowanie polecam finansowanie z banku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak uzyskać dofinansowanie”