Dotacje unijne

…czyli sposoby na dodatkowy zastrzyk gotówki.
Werka2

Re: Dotacje unijne

Post autor: Werka2 » 20 lut 2018 14:42

Unia Europejska i oferowane przez nią dotacje mogą być nie raz naszym wybawieniem. Polecam poczytać o prawach Unii Europejskiej i jak to wygląda od strony prawnej. Mam w domu niezły podręcznik jest on przeznaczony dla studentów prawa, więc posiada jedynie wartościowe informacje.

lana52

Post autor: lana52 » 24 lut 2018 23:21

Niestety, pozyskanie dotacji unijnych nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Na szczęście są inne sposoby na pozyskanie środków niezbędnych do rozwoju firmy.

Awatar użytkownika
Kuili

Post autor: Kuili » 26 lut 2018 18:00

a czy ktoś słyszał o dotacjach na ochrone środowiska z sekwencja.eu/dotacje/srodowisko ?
Wieku nie starczy na budowanie; żeby zburzyć – jeden dzień wystarczy

usis

Post autor: usis » 17 maja 2018 11:00

Nigdy nie ma pewności, że na 100% dostanie się dotacje. Trzeba spełniać wszystkie warunki, oraz potrzebne jest szczęście. By uzyskać opaczność od Boga pomyśl nad skorzystaniem z rytuałów Marii Bucardi. Sama nie korzystałam, ale ludzie są z nich zadowoleni.

karolinka
Kontakt:

Post autor: karolinka » 18 cze 2018 16:30

A wiecie może jak dostać dotacje na szkolenia? Bardzo ciekawe szkolenia są na emt-systems.pl, ale jednak to jest koszt, czy wiecie może czy taka dotacja jest w ogóle dostępna?

Elsa

Post autor: Elsa » 26 cze 2018 12:25

Na szczęście możemy swobodnie wybrać firmę, która pomoże nam w pozyskaniu dotacji. Dobrze jest wybrać firmę nie tylko skupiając się na cenie usługi, ale przede wszystkim na zakres oferty. Fajnie jeżeli też ludzie w tej firmie pomogą w skonstruowaniu wniosku tak, żeby faktycznie uzyskać środki. Oprócz dotacji z UE można jeszcze uzyskać preferencyjny kredyty.

pdarecka

Post autor: pdarecka » 30 cze 2018 13:28

Jeśli ktoś szuka aktualnych naborów na unijne dofinansowania to polecam zajrzeć tutaj: elpartners.pl, są tam wypisane konkursy w których można startować :) Można też skorzystać z aplikacji, która pomaga wybrać właściwy program dla firmy.

Awatar użytkownika
anniee

Post autor: anniee » 16 sie 2018 11:50

Sprawy dotacji unijnych polecam powierzyć fachowcom. Ja współpracuje już od dwóch lat z firmą Signum i jestem bardzo zadowolona. Ominęła mnie cała biurokracja, a dofinansowanie uzyskałam. Na pewno nie powiodło by się bez pomocy z zewnątrz. Obecnie biorę udział w programie: bony na innowacje dla MŚP zbliżają biznes i naukę - polecam każdemu, kto chciałby trochę unowocześnić swoje przedsiębiorstwo i pobudzić rynek konkurencyjny. Całościowy budżet, którym dysponuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości to 70 mln zł. Przedsiębiorcy mogą kupować usługi od polskich jednostek naukowych i badawczych - ciekawy pomysł na współpracę biznesu z nauką. Myślę, że warto spróbować. Wnioski można składać do 22 listopada 2018 r.

Sunsin

Post autor: Sunsin » 23 wrz 2018 23:01

No zgadzam się tu akurat. MG Premium obecnie prowadzi kilka naborów - https://mgpremium.pl/ bardzo ciekawy jest na badania i rozwój średnich i mikro firm, kwoty jakie można pozyskać są naprawdę bardzo duże i jeśli ktoś chce zainwestować to ma naprawdę bardzo dobrą okazje do tego.

Inatka93

Post autor: Inatka93 » 24 wrz 2018 15:52

Był czas, kiedy dofinansowania wręcz rozdawano i nakłaniano do korzystania z nich. Działo się tak tuż po przystąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej. Teraz już nie jest znów tak łatwo, często Pozyskiwanie dotacji unijnych https://www.innpuls.pl/firma--o-innpuls ... amorzadow/ wymaga pomocy. Naszemu samorządowi pomaga Innpuls.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak uzyskać dofinansowanie”