Dotacje unijne

…czyli sposoby na dodatkowy zastrzyk gotówki.
Werka2

Re: Dotacje unijne

Post autor: Werka2 » 20 lut 2018 14:42

Unia Europejska i oferowane przez nią dotacje mogą być nie raz naszym wybawieniem. Polecam poczytać o prawach Unii Europejskiej i jak to wygląda od strony prawnej. Mam w domu niezły podręcznik jest on przeznaczony dla studentów prawa, więc posiada jedynie wartościowe informacje.

lana52

Post autor: lana52 » 24 lut 2018 23:21

Niestety, pozyskanie dotacji unijnych nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Na szczęście są inne sposoby na pozyskanie środków niezbędnych do rozwoju firmy.

Awatar użytkownika
Kuili

Post autor: Kuili » 26 lut 2018 18:00

a czy ktoś słyszał o dotacjach na ochrone środowiska z sekwencja.eu/dotacje/srodowisko ?
Wieku nie starczy na budowanie; żeby zburzyć – jeden dzień wystarczy

usis

Post autor: usis » 17 maja 2018 11:00

Nigdy nie ma pewności, że na 100% dostanie się dotacje. Trzeba spełniać wszystkie warunki, oraz potrzebne jest szczęście. By uzyskać opaczność od Boga pomyśl nad skorzystaniem z rytuałów Marii Bucardi. Sama nie korzystałam, ale ludzie są z nich zadowoleni.

karolinka
Kontakt:

Post autor: karolinka » 18 cze 2018 16:30

A wiecie może jak dostać dotacje na szkolenia? Bardzo ciekawe szkolenia są na emt-systems.pl, ale jednak to jest koszt, czy wiecie może czy taka dotacja jest w ogóle dostępna?

Elsa

Post autor: Elsa » 26 cze 2018 12:25

Na szczęście możemy swobodnie wybrać firmę, która pomoże nam w pozyskaniu dotacji. Dobrze jest wybrać firmę nie tylko skupiając się na cenie usługi, ale przede wszystkim na zakres oferty. Fajnie jeżeli też ludzie w tej firmie pomogą w skonstruowaniu wniosku tak, żeby faktycznie uzyskać środki. Oprócz dotacji z UE można jeszcze uzyskać preferencyjny kredyty.

pdarecka

Post autor: pdarecka » 30 cze 2018 13:28

Jeśli ktoś szuka aktualnych naborów na unijne dofinansowania to polecam zajrzeć tutaj: elpartners.pl, są tam wypisane konkursy w których można startować :) Można też skorzystać z aplikacji, która pomaga wybrać właściwy program dla firmy.

Awatar użytkownika
anniee

Post autor: anniee » 16 sie 2018 11:50

Sprawy dotacji unijnych polecam powierzyć fachowcom. Ja współpracuje już od dwóch lat z firmą Signum i jestem bardzo zadowolona. Ominęła mnie cała biurokracja, a dofinansowanie uzyskałam. Na pewno nie powiodło by się bez pomocy z zewnątrz. Obecnie biorę udział w programie: bony na innowacje dla MŚP zbliżają biznes i naukę - polecam każdemu, kto chciałby trochę unowocześnić swoje przedsiębiorstwo i pobudzić rynek konkurencyjny. Całościowy budżet, którym dysponuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości to 70 mln zł. Przedsiębiorcy mogą kupować usługi od polskich jednostek naukowych i badawczych - ciekawy pomysł na współpracę biznesu z nauką. Myślę, że warto spróbować. Wnioski można składać do 22 listopada 2018 r.

Sunsin

Post autor: Sunsin » 23 wrz 2018 23:01

No zgadzam się tu akurat. MG Premium obecnie prowadzi kilka naborów - bardzo ciekawy jest na badania i rozwój średnich i mikro firm, kwoty jakie można pozyskać są naprawdę bardzo duże i jeśli ktoś chce zainwestować to ma naprawdę bardzo dobrą okazje do tego.

Inatka93

Post autor: Inatka93 » 24 wrz 2018 15:52

Był czas, kiedy dofinansowania wręcz rozdawano i nakłaniano do korzystania z nich. Działo się tak tuż po przystąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej. Teraz już nie jest znów tak łatwo, często Pozyskiwanie dotacji unijnych wymaga pomocy. Naszemu samorządowi pomaga Innpuls.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak uzyskać dofinansowanie”