Wcześniejsza emertura

Adresy ciekawych stron, artykułów i poradników.
Awatar użytkownika
Agnieszka81

Wcześniejsza emertura

Post autor: Agnieszka81 » 24 kwie 2014 11:25

Moja mama ma już 62 lata i myśli już o wcześniejszej emeryturze. Na stronie http://www.prywatnaemerytura.pl/wszystk ... emerytura/ znalazłam informację, iż osoby urodzone po 31. grudnia 1948 roku nie mogą przejść na wcześniejszą emeryturę, ale jedynie na tzw. "częściową emeryturę". Mama urodziła się w 1952, więc ten zapis jej dotyczy. Mama posiada 40 lat stażu ubezpieczeniowego, więc kwalifikowałaby się do częściowej emerytury, jednak jej wysokość wynosi zaledwie 50% pełnej kwoty z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Oboje z mamą zastanawiamy się czy jest sens przejść na wcześniejszą emeryturę... co prawda do osiągnięcia wieku emerytalnego mamie zostało aż 5 lat. Co sądzicie na ten temat? Może ktoś z Waszych bliskich jest na wcześniejszej emeryturze?

Solnik_92

Re: Wcześniejsza emertura

Post autor: Solnik_92 » 26 kwie 2014 11:04

a znacie kogoś komu wypłacili zaległą bez problemu?

memetis

Post autor: memetis » 24 cze 2014 09:06

Nie ma sensu przechodzić na wcześniejszą emeryturę jeżeli posiada się w miarę sensowną i dobrze płatna pracę. Moja mam również posiada takąż możliwość, pracuje w dużej firmie której ostatnio nieciekawie się dzieje. Jeżeli nie przetrwa i upadnie, wtedy może nad tym pomyśli. Ta wcześniejsza emerytura to się chyba pomostowa nazywa?

bella91

Post autor: bella91 » 27 cze 2014 13:45

Moim zdaniem wcześniejsza emerytura to nic dobrego. Twoja mama na pewno nie dostanie tyle ile dostałaby gdyby poczekała do tych 67 lat.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Działalność gospodarcza, ZUS’y, VAT’y i podobne tematy”