Po co komu Vat?

Adresy ciekawych stron, artykułów i poradników.
opiekunka

Po co komu Vat?

Post autor: opiekunka » 10 lis 2014 22:33

Po co ten Vat, tak się zastanawiam, po co on potrzebny. W USA jakoś go nie ma i gospodarka amerykańska jakoś funkcjonuje, nie zbankrutowała i ma się z tego co słyszałam bardzo dobrze, a u nas co się dzieje, bez przerwy słychać o jakiś wyłudzeniach, o niedoskonałościach tego systemu. Czyżby Vat to coś co się nie sprawdza. Ciekawe co na to ekonomiści i Urząd Skarbowy? Obserwuję ostatnio branże związaną z wszelkiego rodzaju sprzedażą za pomocą internetu wszelkich rzeczy niematerialnych i obejściem płacenia Vat-u, czyli tak naprawdę nie płacenia tego podatku. Co się okazuje, że wystarczy coś najpierw sprzedać do USA, a potem tą samą rzecz z powrotem do Polski i już mamy Vat w kieszeni, oczywiście to tak w małym uproszczeniu, ale z tego co widzę proceder kwitnie i jakoś nikt za to się nie zabiera. Czyżby wszystkim było to na rękę, a urzędy skarbowe sprawy nie zauważały. Jak tutaj prowadzić interes, jak rywalizować z gospodarką amerykańską, kiedy przepisy nasze są tak napisane, że polskiemu podatnikowi i przedsiębiorcy zawsze jest pod górkę. Jak ktoś nie płaci Vat-u, a inny musi go płacić to chyba coś nie jest tak, a może ja tego wszystkiego jakoś nie pojmuję!
Biznes forum

monique
Kontakt:

Re: Po co komu Vat?

Post autor: monique » 21 lis 2014 13:11

No nam po nic :) to porostu kolejny i to ardzo chydny podatek 22% ktory placi docelowo konsument :)

My przesiebiorcy placimy standardowo dochodowy 20% jako sprzedawcy, a 23% VAT płaci konsument kupujac docelowy produkt zalozmy w sklepie :).

Kolejna metoda wyludzenia pieniedzy przez panstwo, i to bardzo sprytna bo bardzo wiele osob nawet nie jest swiadomych ze kupujac chleb czy mleko w sklepie placi naszemu szanownemu sytemowi 23% VAT tak naprawde za nic.

storotka

Post autor: storotka » 04 wrz 2018 14:44

Myślę, że na Kongresie Biogospodarki 2018 któryś z 800 ekspertów mógłby Wam dogłębnie wyjaśnić ten temat, jak i wiele innych, związanych ekologicznym biznesem.

alina31

Post autor: alina31 » 30 paź 2018 16:39

Myślę, że jeśli ktoś z Was prowadzi własne działalności to fajnie jest się zapisać na szkolenia vat warszawa. Ostatnio przeglądałam sobie nowe dostępne szkolenia i to akurat rzuciło mi się w oczy https://akademialtca.pl/. Warto jest być wyszkolonym i znam się na swojej branży. To pozwala uniknąć problemów w przyszłości.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Działalność gospodarcza, ZUS’y, VAT’y i podobne tematy”