księgowość internetowa

Adresy ciekawych stron, artykułów i poradników.
Awatar użytkownika
kier
Kontakt:

Re: księgowość internetowa

Post autor: kier » 09 gru 2013 16:26

A zaglądałyście może do katalogu firm? Tutaj jest najbardziej aktualna w sieci mapa biur rachunkowych w Polsce: firmy.net - wpisz swoje miasto. Może akurat ktoś prowadzi w nim biuro rachunkowe tylko Ty o tym nie wiesz?
Jeśli nie to faktycznie dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z księgowości internetowej - takie firmy również tam znajdziesz ;) Warto jednak poczytać sobie opinii ludzi którzy skorzystali z danych usług. Na stronie z linka opinie są weryfikowane tak więc masz pewność, że są aktualne.

NoemiSui

Post autor: NoemiSui » 10 gru 2013 11:02

A ja do biur rachunkowych przekonania nie mam. Dokumenty w moim odczuciu powinny być w firmie i nic mnie nie przekona do inne stanu rzeczy. Zresztą zakup programu do księgowości zwraca się po 2 max 3 miesiącach korzystania z biura. Proponuje zapoznać się z wpisem dotyczącym programu do fakturowania 2014, bo niektórzy też to potrafią przespać i na początku 2014 roku kupić program z przepisami 2013 w mega niskiej cenie.

RóżowyCukierek

Post autor: RóżowyCukierek » 12 lut 2014 12:52

Moim zdaniem, takie internetowe usługi są bardzo pomocne dla ludzi zakładających własną działalność. Ja tak bardzo się nie obawiam, bo korzystam już z usług jednej firmy online, zajmującej się doradztwem w sprawie opłat za korzystanie ze środowiska, które wbrew pozorom, są bardzo ważne. Teraz zastanawiam się nad współpracą z jakimś dobrym biurem rachunkowym online bo szczerze mówiąc, załatwianie takich spraw przez internet jest mi bardzo na rękę. Ma ktoś już jakieś doświadczenie w tym temacie?

milenkas22

Post autor: milenkas22 » 21 lut 2014 14:46

Opinia ludzi są bardzo przydatne dla innych ludzi, bo wiemy czy z danego biura opłaca się skorzystać, czy może lepiej jest omijać je szerokim łukiem.

grzechotka

Post autor: grzechotka » 16 mar 2014 03:19

NoemiSui pisze:A ja do biur rachunkowych przekonania nie mam. Dokumenty w moim odczuciu powinny być w firmie i nic mnie nie przekona do inne stanu rzeczy. Zresztą zakup programu do księgowości zwraca się po 2 max 3 miesiącach korzystania z biura.
A ja uważam wręcz przeciwnie. Jak zapewne wiele osób tutaj mam biuro w domu. Komputer, w którym przechowuję dane zawsze może ulec zniszczeniu lub awarii a trwałość płytek i dysków wymiennych jest jaka jest - zawodna. Korzystam z Internetu, więc dochodzi problem zabezpieczania danych przed wirusami szpiegującymi itd. Po długich przemyśleniach wybrałam w końcu księgowość hybrydową. Pracuję na programie szybkafaktura.pl, więc jest tak, jakbym korzystała z księgowości internetowej - mam dostęp do danych wszędzie jak w przypadku programów księgowych plus pewność, że nie wyparują jeśli coś się stanie z moim komputerem, bo są jeszcze na zewnętrznych serwerach, ale dodatkowo wszystkie drukowane wersje dokumentów i faktur księgowa trzyma u siebie i oczywiście kontroluje czy nie wypisuje głupot w fakturach. A dzięki temu, że biuro biuro pracuje na programie wymyślonym dla potrzeb księgowości internetowej (to jest właśnie ta hybrydowość), cała usługa jest bardzo tania.

thunder

Post autor: thunder » 08 kwie 2014 19:59

Prawdę powiedziawszy nie wiem czy zdecydowałabym się na korzystanie z księgowości internetowej. Jak dla mnie z tym jest za dużo zachodu. Pewnie i tak te faktury oraz inne papiery trzeba skanować itp. Poza tym mało który właściciel firmy ma czas na zajmowanie się czymś takim. Ja wolę normalną księgowość, ponieważ w razie jakichkolwiek problemów mogę skontaktować się z księgową i wyjaśnić razem z nią wszystkie wątpliwości ;-)

ewelina546

Post autor: ewelina546 » 25 maja 2014 10:43

A ja polecam ci zdecydowanie samodzielną księgowość i program SKP Super Księga Podatkowa. Jest bardzo intuicyjny w obsłudze i do tego teraz można go kupić z 75% rabatem - z okazji 20 obecności na rynku. Promocja trwa tylko do 10 czerwca, więc warto się pospieszyć z zakupem:)

firosa

Post autor: firosa » 26 cze 2014 17:05

Ja "zaufałam" biuro24.pl, przede wszystkim dlatego, że przez pierwsze trzy miesiące mogę tworzyć faktury za darmo, podczas rejestracji należy wpisać do formularza kod PFHYHB, dodam, że własną działalność gospodarczą prowadzę dopiero od miesiąca.

lenka159

Post autor: lenka159 » 01 sie 2014 21:21

Ja czytałam kiedyś o programie do księgowości i fakturowania. Chyba zmienię swoje biuro rachunkowe na programy i w ten sposób zaoszczędzę sporo pieniędzy bo ostatnio ciągle mi ich brakuje. Mam nadzieję, że sobie sama ze wszystkim poradzę.

Vanessa123

Post autor: Vanessa123 » 01 paź 2014 14:22

Nie wiem czy zaoszczędzisz, bo siedząc nad księgowością stracisz pieniądze, które mogłabyś zyskać zlecając księgowość komuś innemu. Jest wiele biur, które robią to w dobrych cenach i nie musisz tracić czasu. Ja z własnego doświadczenia mogę powiedzieć o stronie ksiegowebiuro.pl, ja korzystam z ich usług od samego początku jak prowadzę firmę i współpraca układa się bardzo dobrze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Działalność gospodarcza, ZUS’y, VAT’y i podobne tematy”