Chwilówki - czy ktoś z Was korzystał?

…ale może w tym szaleństwie jest metoda?
eddka

Re: Chwilówki - czy ktoś z Was korzystał?

Post autor: eddka » 14 maja 2014 20:04

A nie płaci się więcej za taką usługę zastawienia biżuterii? Z chwilówek nie korzystam, bo to się w ogóle nie opłaca. Zawsze trzeba potem oddać o wiele więcej, po co wyrzucać pieniądze w błoto;)

magma

Post autor: magma » 15 maja 2014 20:03

Ja nie korzystałam, bo na szczęście nie byłam nigdy w takiej potrzebie. Gdybym jednak musiała pożyczyć kasę, to zgłosiłabym się do rodziny czy przyjaciół, bo boję się takiego zobowiązania, jakim są chwilówki. Przeraża mnie nie tylko wysoki procent, ale także dodatkowe opłaty, gdybym opóźniła się ze spłatą. Choć wiem, że wszystko zależy od wyboru odpowiedniej oferty.

krraksa

Post autor: krraksa » 18 maja 2014 10:52

też jestem za tym, aby nie korzystać z chwilówek, po co kusić los? Wystarczy, że nie będziemy mogli oddać na czas, a już pochłoną nas karne odsetki. Lepiej się wstrzymać, schować dumę do kieszenie i pożyczyć od znajomych, od rodziny itp.

julita

Post autor: julita » 04 cze 2014 16:58

Z chwilówkami najczęściej tak jest, że ludzie, którzy się na nie decydują, potem tego żałują. I nic dziwnego, bo naprawdę parabanki liczą sobie ogromny procent za taką pożyczkę. Poza tym, to jest chwilówka, więc pożyczka na chwilę, którą i tak trzeba oddać w szybkim czasie - mało kogo ratuje tak krótki termin.

Awatar użytkownika
Oluchna

Post autor: Oluchna » 07 cze 2014 12:19

Wszyscy, którzy zastanawiają się nad chwilówkami oraz ci, którzy je bezmyślnie reklamują na forach za kilka marnych groszy, niech przeczytają sobie ten wpis znanego dziennikarza ekonomicznego: http://samcik.blox.pl/2014/05/Babcia-uz ... i-Jak.html. Włos się jeży na głowie od tej historii i bezczelności firm chwilówkowych.

antka1

Post autor: antka1 » 09 cze 2014 16:33

Darmowe chwilówki to dobry pomysł - np. vivus ma pierwszą chwilówkę za darmo. Ale te z oprocentowaniem to rzeczywiście tragedia.

kamila34

Post autor: kamila34 » 26 cze 2014 22:44

No ale nie każda firma oferująca chwilówki szanuje klienta. Z moich obserwacji wynika, że przeważnie zarabiają na lichwiarskim oprocentowaniu niestety.

franczeka

Post autor: franczeka » 19 lip 2014 15:49

No tak, chwilówki są oprocentowane, ale przecież nikt nikogo do nich nie zmusza:) Moim zdaniem takie firmy to czasami najlepsze rozwiązanie dla kogoś, kto potrzebuje niedużą kwotę od zaraz.

Romualda

Post autor: Romualda » 28 lip 2014 10:52

nie korzystałam i nie zamierzam. Nic dobrego na jej temat nie słyszałam...

emmaqq

Post autor: emmaqq » 05 sie 2014 18:35

Czasami sytuacja zmusza nas do wzięcia pożyczki w parabankach ,ale z tego co słyszałam wiele osób które skorzystały z ich oferty mają same problemy ze spłatą .Przecież oni mają ogromne odsetki z którymi później nie daje się rady .Jak ktoś poszukuje kredytu to przecież można skorzystać z banków, widziałam wiele ciekawych ofert które są na lepszych warunkach niż oferty chwilówek .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szalone pomysły...”