Zwierzak dla dziecka

O naszych kochanych pociechach… i kłopotach z nimi.
thunder

Re: Zwierzak dla dziecka

Post autor: thunder » 23 sie 2016 15:01

Dziecko powinno przede wszystkim wiedzieć, że zwierzak to nie zabawka, tylko żywa istota. Nie powinno się tez kupować zwierzaka zbyt wcześnie.

ewelina546

Post autor: ewelina546 » 23 wrz 2016 21:33

Ja uwielbiam kociaki. Trzeba jednak uświadomić dziecko, że zwierzę to obowiązek a nie tylko zabawką, którą można rzucić w kąt, jak się znudzi... O kota trzeba dbać, bawić się z nim, sprzątać a także odpowiednio dobierać jedzenie.

aldonka34

Post autor: aldonka34 » 29 wrz 2016 22:33

Nasz psiak jest już z nami 9 lat, teraz jest poważnie chory, ma guz na śledzionie. Dzieci go bardzo kochają, muszę zrobić wszystko, żeby mu pomóc, dlatego szukam dobrej klinki. Ktoś z Was miał podobny przypadek?

mamuśka58

Post autor: mamuśka58 » 26 lis 2017 18:24

Ja postanowiłam kupić chomika dla syna, raz że chciał, a po dwa sprawdzam jak się nim będzie opiekował. Kupujemy mu świeże warzywa i owoce. Ale tez suchą karmę. Jest ona odpowiednio zbilansowana, ma wszystkie potrzebne witaminy minerały. A do tego suszone warzywa, owoce, ziarna.

bella91

Post autor: bella91 » 11 gru 2017 05:48

Ja wychodze z załozenia że zwierzę to nie zabawka i lepiej odpuścić kupowanie go dopóki dziecko nie podrośnie.
My na święta kupiliśmy zabawki córkom. Po głowie chodzi nam też list od mikołaja z listymikolaja.pl Można też zamówić wiadomość video. Dzieciaki na pewno będą miały frajdę :)

ubki

Post autor: ubki » 09 lut 2018 14:58

My mamy królika miniaturkę, o którym dużo czytałam na miasto-dialogu.pl/krolik-miniaturka i dzięki tej stronie tylko i wyłącznie na niego się zgodziłam, ponieważ nie jestem przekonana co do zwierząt dla dzieci

karolina1918

Post autor: karolina1918 » 13 lut 2018 12:16

Ja mam 5-latke i mamy kotka. Akurat dobrze nam się trafiło, bo wzięliśmy z hodowli mojej koleżanki i kotek jest bardzo cierpliwy. Nie reaguje na spacery w wózku dla lalek, przenoszenie z kąta w kąt, a nawet jak trzeba to śpi jak lalka w łóżku :D co do obowiązków, to nie ma co liczyć na pomoc w sprzątaniu kuwety - wiadomo, ale nalewanie wody i nasypywanie karmy jak najbardziej. Na pewno kot będzie mniej wymagającym zwierzątkiem, niż np. pies. Nie trzeba wyprowadzać go na spacer, u nas zamontowaliśmy siatkę na balkonie więc tam sobie siedzi i obserwuje, a w domu to przychodzi się poprzytulać i w sumie jedyne obowiązki to kuweta i jedzonko, a fajnie uczy dzieci systematycznego wykonywania obowiązków no i opieki nad pupilem (u nas aż za bardzo) :D

Florka

Post autor: Florka » 17 maja 2018 17:11

Pies to nie zabawka, nie powinno sie go wozić wózku i traktować jak lalkę. To żywa istota, zupełnie inna od nas. Nie sądzę, by podobało mu sie przekładanie go z kąta w kat. Tym bardziej, że kot chadza własnymi drogami. Proponuję troszkę o nich poczytać :)
Kupowałam dziś szelki dla swojego psiaka i widziałam tam cały dział dla kotów, kup kilka kocich zabawek i naucz dzieci, jak poprawnie bawić się z kotem. Uwierz mi, że wtedy obie strony mogą być zadowolone, nie tylko jedna.

gagatka

Post autor: gagatka » 04 cze 2018 09:33

Sam dobór zwierzaka dla dziecka to jedno. Warto zanim się kupi lub adoptuje pupila, nauczyć dziecko opieki nad nim, przygotować je do roli opiekuna. Sądzę, że to bardzo trudna decyzja, więc trzeba ją dobrze przemyśleć.

krak

Post autor: krak » 11 cze 2018 15:23

O to jakie zwierzątko lepiej wziąć dla dziecka dowiedziałam się od weterynarza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze dzieci”